S200X225YAJ Self-Lam, Polyester, White, 1000 Lbls, L/IJ, 2.25"x2", 0.75" PO H
Color
Secure and encrypted Payment methods
The S200X225YAJ Laser/Inkjet Self-Laminating Label includes a white print-on area and clear overlaminate to protect the legend for easy identification. It is sized specifically for wire and cable applications. Upgrade your cable coding system with improved organization and identification. Use with Easy-Mark Plus Labeling Software and laser/inkjet printers. Polyester. 2" x 2.25" (50.8 mm x 57.8 mm). Color Clear/White. 1000 labels per package.