HellermannTyton GT.50X60P2W Grip Tie with White Write-On Area, 6.0" x .5", PA6/PP, Black, 10/pkg
Color
Secure and encrypted Payment methods
HellermannTyton GT.50X60P2W Grip Tie with White Write-On Area, 6.0" x .5", PA6/PP, Black, 10/pkg Length: 6" Width: 0.5" Color: Black Qty/Bag: 10 Material: Polyethylene (PE) Polyamide 6 (PA6) Material Shortcut: PA66 PE Features & Benefits • Features quick release for repetitive access to cable and wire. • Can be opened and closed numerous times without failure. • Adjustable so one size can accommodate multiple bundle sizes.