HellermannTyton GT.50X60P2 Grip Tie Strap, 6.0" x .5", PA6/PP, Black, 10/pkg
Color
Secure and encrypted Payment methods
HellermannTyton GT.50X60P2 Grip Tie Strap, 6.0" x .5", PA6/PP, Black, 10/pkg Length: 6" Width: 0.5" Color: Black Qty/Bag: 10 Material: Polyamide 6 (PA6) Polyethylene (PE) Material Shortcut: PA66 PE UL Recognized (US): Yes UL Recognized (US and Canada): Yes Features & Benefits • Features quick release for repetitive access to cable and wire. • Can be opened and closed numerous times without failure. • Adjustable so one size can accommodate multiple bundle sizes.